MŚ: Jak wyglądał Chiński rynek zakładów?

Wyniki liczbowe na terenie Chin po zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata w Rosji, w ramach ciekawostki i nie tylko, obiegły cały świat. Również i my, pokrótce, posiłkując się informacjami zza granicy, chcemy Wam je przedstawić.

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, sankcjonowana przez Chiny loteria sportowa obsłużyła sprzedaż o wartości 46,34 miliarda RMB (6,9 miliarda USD), czyli prawie czterokrotnie więcej niż w 2014 roku. Kwota postawiona jest oszałamiająca, a wypłaty osiągnęły 33,8 miliarda RMB, podczas gdy rząd przyjął dochody w wysokości 8,34 miliarda RMB (1,24 miliarda USD). Liczby znalazły się tuż poniżej szacunkowych 50 miliardów RMB, lecz niemniej wciąż jest to ogromna ilość.

Finałowy mecz turnieju,  czyli Francja vs Chorwacja, przyniósł zakłady o wartości 2,74 miliarda RMB w porównaniu do 874 milionów RMB w trakcie turnieju w 2014 roku. Średnie dzienne zakłady wynosiły 1,4 miliarda RMB, czyli tyle, ile przynosiła loteria w tygodniu przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata.

Obstawianie w Chinach jest surowo ograniczone, a dla mieszkańców w liczbie 1,4 miliarda ludzi dostępna jest tylko loteria sportowa i kilka innych opcji.