forBET radzi – 5 rzeczy, dzięki którym się poprawisz

Sport to wielkie emocje dla kibiców i samych sportowców, choć nie tylko. Osoby decydujące się na zakłady online przeżywają każde zagranie czy wydarzenie sportowe ze zdwojoną siłą – często kibicując komuś jako fan, a jednocześnie licząc na dany wynik z uwagi na zainwestowanie u bukmachera pieniądze. Niestety bardzo silne emocje towarzyszące obstawianiu własnych pieniędzy i jednocześnie związane z uniesieniem sportowym – to bardzo zły doradca.

Wystudzenie emocji przed obstawianiem

Każdy wie, że nie można inwestować swoich pieniędzy na giełdzie czy gdziekolwiek pod wpływem emocji, ale zakłady online wcale temu studzeniu emocji gracza nie służą. Wręcz przeciwnie – silnik i interfejs większości portali bukmacherskich specjalnie zaprojektowany jest tak, aby typowanie i tworzenie kuponów było wręcz natychmiastowe i intuicyjne. Chociaż oczywiście istnieją zawsze dodatkowe funkcjonalności dla zaawansowanych profesjonalistów, którzy godzinami przed podjęciem decyzji analizować będą sytuację w tabeli czy konkretną dyspozycję zawodnika i jego historyczne wyniki.

Dla wielu typerów jednak zakłady online to przede wszystkim dobra zabawa, która poprawia jakość czasu spędzonego później przed telewizorem i dla takich osób emocje niejednokrotnie stanowią największą przeszkodę przed prawidłowym wytypowaniem rozstrzygnięcie dla jakiegoś bliskiego sobie wydarzenia sportowego.

Pięć sposobów na poprawę wyników

Oczywiście doświadczeni typerzy mają swoje sprawdzone strategie i taktyki gry, które na przestrzeni lat pozwoliły im uniknąć zbyt wysokich przegranych i zabezpieczyć w miarę swoje wygrane w skali miesiąca:

  1. granie systemami, czyli wykorzystywanie możliwości dawanej przez każdego bukmachera, polegającej na wskazywaniu np. liczby wariantów X z Y, które muszą się sprawdzić, aby kupon został uznany za wygrywający;
  2. archiwizowanie własnych typów (strony internetowe zazwyczaj z automatu zapisują historię wszystkich dotychczasowych typów);
  3. wpłacanie niższych stawek na kupony – przynajmniej na początku – w celu zapoznania się z nowym środowiskiem i zasadami gry;
  4. trzymanie się wyłącznie dyscyplin sportowych lub lig i rozgrywek, które są typerowi dobrze znane (np. wybieranie Ekstraklasy z uwagi na swoje zamieszkanie w Polsce i zainteresowanie rodzimymi klubami);
  5. sprawdzanie typów innych graczy, porównywanie wyników osiąganych przez profesjonalistów, analizowanie sugestii i wskazań oraz taktyk opisywanych na specjalistycznych forach bukmacherskich.

Niektóre z powyższych metod pozwalających na poprawę swoich wyników wymagają sporego doświadczenia i rozumienia zasad zakładów bukmacherskich, a także umiejętności poruszania się po interfejsie danej strony bukmacherskiej, podczas gdy inne mają charakter bardziej psychologiczny czy metodologiczny i mogą być wdrożone już nawet przez całkowitego amatora, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z zakładami. Na stronach bukmacherskich i portalach umożliwiających zakładanie się online nie brakuje poradników, tutoriali, sekcji FAQ i innych przydatnych porad oraz wskazówek dla początkującego gracza. Zawsze warto się z nimi zapoznać przed przystąpieniem do gry.

Nie masz konta w forBET? Przeczytaj recenzje i zarejestruj się odbierając wspaniały Bonus powitalny!