Zysk netto Fortuny robi wrażenie

Jak zdążyliśmy Was poinformować w recenzji bukmachera Fortuna, którą możecie przeczytać klikając TUTAJ, ten produkt należy do Entertainment Group, czyli największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne. Nie dziwi więc zysk netto w wysokości lekko ponad 14 milionów euro. Finansowe szczegóły możemy przeczytać w oficjalnych wypowiedziach zarządu bukmachera.

W pierwszym kwartale 2018 roku firma odnotowała całkowite przychody na poziomie 77,1 mln euro, tj. o 196,7% więcej niż w poprzednim roku, z czego przychody z zakładów i gier sportowych na pierwotnych rynkach FEG osiągnęły poziom 40,2 mln euro, co stanowi wzrost o 63,9% r/r. Na przychody wpłynął wzrost zakładów we wszystkich krajach oraz rozwój gier online w Czechach. Przychody wygenerowane przez Hattrick Sports Group wyniosły 24,5 mln euro, zaś przychody odnotowane przez rumuńskie spółki Fortuny – 12,4 mln euro.

Całkowita skonsolidowana EBITDA odnotowana w pierwszym kwartale 2018 roku wyniosło 22,7 mln euro, o 665,5% więcej r/r, dzięki wyższym przyjętym zakładom, wprowadzeniu gier online i konsolidacji Hattrick Sports Group z rumuńską Fortuną, z czego EBITDA z zakładów i gier sportowych na pierwotnych rynkach FEG wyniosła 12,3 mln euro , co stanowi wzrost o 312,1% rok do roku. EBITDA odnotowana przez Hattrick Sports Group wyniosła 8,7 mln euro w 2017 roku, zaś EBITDA odnotowana przez Fortuna Romania – 1,7 mln euro.