Niechlubny rekord Brechin City. Klub w sezonie nie wygrał żadnego meczu

Brechin City został pierwszym szkockim zespołem od 1892 do końca sezonu bez wygranej. 36 kolejek okazało się zbyt małą liczbą spotkań, aby pokusić się o jakiekolwiek najmniejsze zwycięstwo. Od czasu Vale of Leven w 1892 roku, żadna inna piłkarska ekipa nie może się legitymować tak słabym osiągnięciem. Ekipa pochodzi z miasta, które jest położone w północno-wschodniej Szkocji między Dundee i Aberdeen. Sam klub nie ma żadnych pełnoetatowych specjalistów.

Brechin ostatni mecz ligowy rozgrywał na stadionie Glebe Park przed własnymi kibicami przeciwko Queen of South. Była to ostatnia szansa na uratowanie honoru klubu, lecz spełzła ona totalnie na niczym. Gospodarze przegrali aż 1:5 i z bilansem: 0 zwycięstw, 4 remisy, 32 porażki oraz zdobyczami bramkowymi w liczbie 20 strzelonych oraz 90 straconych spadli do trzeciej ligi szkockiej.

“Ostateczny gwizdek potwierdził obawę wszystkich perswazji Miasta – klub przeszedł cały sezon ligowy bez wygranej, niszcząc po drodze niepożądane rekordy. W Brechin była to kampania, o której trzeba zapomnieć, jednak klub niewątpliwie skorzystał i w przyszłym sezonie zwróci większą uwagę na League One na solidniejszej podstawie finansowej i kilku lokalnych derbach na start.” – czytamy w pomeczowym poście na oficjalnej stronie klubu.