FORTUNA WYKLUCZONA Z GIEŁDY

Formalnie holenderska, realnie czeska spółka bukmacherska Fortuna Entertainment opuszcza po ośmiu latach notowania na warszawskiej giełdzie. Wielkiego zainteresowania inwestorów nie przyciągała, więc nie było sensu. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował o wykluczeniu z obrotu giełdowego na głównym rynku akcji Fortuna Entertainment Group N.V. z dniem 10 czerwca 2018 r. Jest to niedziela, więc wychodzi na to, że ostatnim dniem obrotu jest piątek 8 czerwca.

Wykluczenie to nie tyle konsekwencja przekroczenia przepisów, czy złej sytuacji spółki, ile przejęcia 100 proc. jej akcji przez głównego inwestora. Fortbet Holdings Limited w kilku wezwaniach zgromadził w tym i ubiegłym roku resztę akcji.

Średnio w trakcie sesji giełdowej odbywały się w ostatnich dwóch latach 3-4 transakcje akcjami spółki. Przedtem nie było wiele lepiej i w tej sytuacji utrzymywanie spółki w obrocie nie miało wiele sensu. Notowania na GPW nie przynosiły ani dobrej wyceny rynkowej, ani nie dawały dużych szans na pozyskiwanie kapitału.

Fortbet należy do grupy Penta Investments Limited, cypryjskiego funduszu kontrolowanego przez czeskiego miliardera Andreja Babisa. Fundusz inwestował w Polsce już w sieć Żabka i Empik.

W połowie maja br. Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na przywrócenie akcjom Fortuny Entertainment Group N.V. formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji).

za money